Balpol4, zoals het gebouw ook wel wordt genoemd, is het eerste complex met een ‘Hotchpot’ – een sfeervolle ontmoetingsruimte waar bewoners samen kunnen koken, eten, studeren of gewoon ontspannen. Onder het motto ‘Het recept voor verbinding’ draaide het programma om deze Hotchpot, waar we lieten zien hoe dit concept bijdraagt aan een hechte woongemeenschap.
Recept voor verbinding
Het is voor studenten steeds moeilijker om een duurzame en betaalbare woonplek te vinden. Met Balpol4 dragen we bij aan het terugdringen van het woningtekort. DUWO wil studenten echter niet alleen een dak boven hun hoofd bieden, maar ook een echt thuis, want wonen is meer dan alleen onderdak.
De gemeenschappelijke ruimtes spelen hierin een cruciale rol. Ze vormen de ideale plek om elkaar te ontmoeten en vriendschappen te sluiten. Bovendien is het bewezen dat samen koken en eten een sterke verbindende factor heeft. Met de nieuwe Hotchpot brengen we 'het recept van verbinding' tot leven.
Gastsprekers
Inoek Brouwer, de bedenker van het Hotchpot-concept, deelde tijdens de opening haar visie over hoe gemeenschappelijke ruimtes bij DUWO zich de laatste jaren hebben ontwikkeld en hoe dit heeft geleid tot het Hotchpot-idee. Daarnaast waren er enkele belangrijke partners aanwezig zonder wie dit project niet gerealiseerd had kunnen worden:
- Marien van der Meer, lid College van Bestuur Technische Universiteit Delft
- Karin Schrederhof, wethouder Wonen, Zorg, Onderwijshuisvesting en Sport gemeente Delft
- Harry van Zandwijk, CEO Daiwa House Modular Europe
- Anne Koning, gedeputeerde Wonen, Ruimtelijke Ordening, Recreatie, Toerisme en Sport Provincie Zuid-Holland
Zij spraken de gasten toe, gekleed in de speciale 'Hotchpot-schorten'. Daarna werden de schorten overgedragen aan de bewoners, die voor de gelegenheid hutspot hadden bereid in de Hotchpot. Het pakket met spellen maakte de overdracht officieel en compleet.
Tijdens de afsluitende borrel openden enkele studenten hun woning voor de gasten, zodat zij konden ervaren hoe het is om in Balpol4 te wonen.
Het complex
Balpol4 bestaat uit 136 zelfstandige woningen met eigen voorzieningen, een grote gemeenschappelijke binnenruimte (de Hotchpot) en een ruime, overdekte buitenruimte.
Het complex is voorzien van een groen dak voor meer biodiversiteit en een goede afwatering. Daarnaast zijn er nestkasten in de gevel voor de twee soorten dwergvleermuizen die in de buurt voorkomen.
Het ontwerp voor het gebouw is gemaakt door de architecten van Studio Ninedots uit Amsterdam, en het complex is modulair gebouwd door aannemer Daiwa House Modular Europe.
Het nieuwe studentencomplex ligt aan de zuidkant van de campus. Alle faculteiten en andere TU-gebouwen zijn dus snel bereikbaar. Ook de gebouwen van de Haagse Hogeschool en Hogeschool Inholland liggen vlakbij. Het station Delft Campus is op 4 minuten fietsen en de gezellige binnenstad van Delft ligt op slechts 7 minuten afstand.