Welcome About DUWO DUWO News The latest news

Herontwikkeling Van Hasseltlaan start na de zomer met de ‘hoge toren’

Reading time: 2 minutes

De studentenwoningen aan de Van Hasseltlaan stammen uit 1974 en zijn verouderd. Daarnaast is er in Delft een groot tekort aan studentenwoningen. Om deze redenen gaat DUWO de gebouwen aan de Van Hasseltlaan herontwikkelen. Het gaat hierbij om woningen slopen, woningen opknappen en nieuwbouw van extra studentenwoningen. Vakwerk Architecten heeft de plannen hiervoor gemaakt en in de afgelopen periode heeft DUWO uitgebreid afgestemd met de huidige huurders van de studentenwoningen, de omwonenden en de Gemeente Delft. Na de zomer zal het project starten met de eerste fase: de renovatie van de toren.

Renovatie van de ‘hoge toren’ 

De toren heeft 388 kamers, waarvan 90 groepswoningen. In september 2026 start aannemer VORM Renovatie met de werkzaamheden. Dit zal in drie fases gebeuren. Voor de huidige bewoners is een uitgebreid sociaal plan opgesteld en zij zullen voorafgaand aan de werkzaamheden in hun vleugel tijdelijke of permanente huisvesting elders krijgen.   

In de voorbereidingen is uitvoerig aandacht besteed aan een hoge doorloopsnelheid en minimale overlast voor de bewoners. De woningen zullen toekomstbestendig gemaakt worden en daarnaast zullen de gezamenlijke woonkamers van de groepswoningen ruimer worden. De verwachting is dat dit deel van de herontwikkeling in de eerste helft 2028 gereed zal zijn. 

Plannen voor sloop en nieuwbouw uitgewerkt 

Voor het overige deel van de locatie is een plan gemaakt voor sloop- nieuwbouw. In aanloop daar naartoe is uitgebreid gesproken met huurders en omwonenden en de gemeente over de woonmix, sociale veiligheid, verkeersstromen en de invulling van binnen- en buitenruimte. Hierbij is ook aandacht besteed aan mogelijkheden voor onzelfstandige woningen, common rooms, een aantrekkelijke buitenruimte en het verbeteren van fiets- en afvalvoorzieningen. 

Door slim te verdichten, ziet DUWO kans om met de nieuwbouw 300 woningen toe te voegen. Dit zullen voornamelijk groepswoningen en STING-woningen zijn. STING’s zijn zelfstandige woningen met eigen faciliteiten, maar ook een gemeenschappelijke keuken en een woonkamer. Het hart van het wooncomplex wordt een fraaie binnentuin. De komende periode wordt het plan verder uitgewerkt. 

De sloop/nieuwbouw zal naar verwachting begin 2028 starten. 

Newslist