Geen objecten gevonden

Compensatie voor huurders met een blokaansluiting

Ook huurders met een gedeelde energieaansluiting krijgen compensatie voor de gestegen energieprijzen. Het kabinet heeft de opzet van deze subsidieregeling "Tijdelijke Tegemoetkoming Blokaansluitingen" (TTB) recent bekendgemaakt. Omdat je de kosten voor je energieverbruik van je woning via de servicekosten aan DUWO betaalt, kun je als huurder zelf geen subsidie aanvragen.
Dit doen wij voor je.  

DUWO kan dit jaar compensatie aanvragen voor:

1. Een eenmalige uitkering (voor huurders die op 1 januari 2023 bij DUWO huurden):

  • Voor zelfstandige woningen zónder eigen aansluiting maximaal € 380
  • Voor onzelfstandige eenheden (vanaf 4 personen*) maximaal € 160

* huurders van onzelfstandige eenheden met 2 of 3 personen ontvangen ook een uitkering, maar de hoogte verschilt per eenheid. Het uitgangspunt is dat bewoners achter dezelfde aansluiting met ongeveer dezelfde energielasten een gelijke hoogte van subsidie ontvangen. Over het door jou te ontvangen bedrag heb je persoonlijk bericht ontvangen, controleer hiervoor ook je ongewenste e-mail.  

2. Verlaging voorschotten energiekosten 2023

De subsidie (TTB) is gebruikt om de maandelijkse voorschotten energiekosten omlaag te brengen. 
In 2024 wordt de balans opgemaakt en indien er nog een bedrag openstaat van de tegemoetkoming, verrekenen we dit met de servicekostenafrekening over 2023. 

Heb je een andere vraag?

Je kunt ons bereiken via het algemene telefoonnummer van DUWO: 088-2353888, via de chat of vul een contactformulier in.