Top van dit document
Direct naar de inhoud

DUWO

DUWO House of Music, Hoefkade 322

DUWO House of Music logoSchrijf je op tijd in bij DUWO!
Schrijf je als (aankomend) conservatoriumstudent nu in bij DUWO. Alleen dan kan je op tijd reageren als medio augustus de woningen van de DUWO House of Music worden aangeboden. Vanwege de verwachte drukte voor het nieuwe studiejaar, kan het maximaal 10 werkdagen duren voordat je inschrijving via de website in het bestand is opgenomen. Haast is dus geboden!

Inschrijven
Inschrijven bij DUWO kan op twee manieren. Via de website met de volgende link of op het kantoor van DUWO aan het Stamkartplein 98 in Den Haag (achter Holland Spoor). Als je op het kantoor inschrijft sta je overigens wel meteen in het bestand van DUWO.

De inschrijving kost eenmalig € 15,- en is een jaar geldig. Daarna kan de inschrijving nog kosteloos worden verlengd met maximaal een jaar. Indien je een internationale student bent (of woonachtig in buitenland) dan kun je je alleen inschrijven op het kantoor van DUWO.

Let op: als je je inschrijft bij DUWO, ben je nog niet automatisch opgegeven voor de woningen van de DUWO House of Music. Dit kan je pas doen als het aanbod medio augustus op de DUWO website staat. Houd hiervoor de website in de gaten!

Selectie en oplevering
Alleen voltijdstudenten aan het Koninklijk Conservatorium Den Haag kunnen zich opgeven voor woningen in de DUWO House of Music. Van de huurders wordt verwacht dat zij actief gaan deelnemen aan het organiseren en uitvoeren van huiskamerconcerten en het in de markt zetten van de DUWO House of Music. Het Conservatorium doet de uiteindelijke selectie van de kandidaten.

Naar verwachting kunnen de eerste conservatoriumstudenten medio december/januari hun woningen betrekken.

Hoefkade 322DUWO House of Music
DUWO House of Music is een monumentaal pand aan de Hoefkade dat op dit moment wordt gerenoveerd en verbouwd tot professionele huisvesting voor 43 studenten van het Koninklijk Conservatorium. Het is een bijzonder project dat DUWO in samenwerking met het Koninklijk Conservatorium uitvoert. Het ligt vlakbij NS-station Hollands Spoor en het Koninklijk Conservatorium en heeft een bewogen verleden. Oorspronkelijk gebouwd als RK meisjesschool en in de jaren tachtig nog het grootste bordeel van Europa, kwam het gebouw begin 2000 in bezit van de gemeente Den Haag. Deze wilde het karakteristieke pand behouden en besloot het te bestemmen voor studentenhuisvesting. Omdat DUWO en het Koninklijk Conservatorium al geruime tijd op zoek waren naar een goede locatie, was deze nu gevonden aan de Hoefkade 322. De gemeente vroeg vervolgens de specialist in studentenhuisvesting – DUWO – de inmiddels ontwikkelde plannen te realiseren.

Voorzieningen in het gebouw
Na de renovatie kunnen 43 conservatoriumstudenten in even zoveel zelfstandige woningen, wonen en repeteren. Daarnaast biedt het volledig geluidsgeïsoleerde gebouw de studenten ook een grote gemeenschappelijke ruimte (90m²) waar zij samen kunnen spelen. Deze gemeenschappelijke ruimte (met podium) zal ook periodiek de deuren openen voor de wijk met gratis "huiskamerconcerten" voor de buurtbewoners. Tevens is er in het gebouw een fietsenstalling aanwezig.

Type woningen en huurprijzen
43 zelfstandige woningen:
• Oppervlakte varieert tussen de 23m² en 71 m².   
• Huurprijs varieert tussen de € 295,- en € 500,- euro, exclusief servicekosten.
• Servicekosten (worden individueel afgerekend). Schatting: tussen de € 90,- en € 140,-  per maand.

Bij de huur betaal je een voorschot in de bijkomende kosten (servicekosten). Deze bestaan uit onder andere: de kosten voor gemeenschappelijke energie ( b.v. verlichting van gangen) en individueel verbruik van energie (elektra, stookkosten), water, schoonmaak, serviceabonnement en een glas- en inboedelverzekering. De voorschotten worden jaarlijks afgerekend met de werkelijke kosten..

Huurtoeslag
Voor de zelfstandige woningen is afhankelijk van huurprijs, inkomen en vermogen huurtoeslag mogelijk.

Website
Zie website www.duwo-houseofmusic.nl voor meer informatie.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Disclaimer: De getoonde informatie is met de grootst mogelijke zorg samengesteld. Toch kunnen afbeeldingen, schetsen, kleuren, planningen en informatie afwijken van het uiteindelijke resultaat. Er kunnen derhalve geen rechten ontleend worden aan het getoonde.

Stichting DUWO, februari 2009