Onderling een kamer overdragen
DUWO voerde tot 1 januari 2012 altijd een inspectie uit als een huurder zijn kamer opzegt. Veel huurders geven aan dat zij de overdracht van een kamer liever onderling regelen. Daarom is voor onzelfstandige kamers de inspectie afgeschaft.
Ben je vertrekkende huurder?
De vertrekkende huurder moet de kamer ontruimd en in goede staat opleveren. Meer hierover lees je in de folder ‘Verhuizen' uit de DUWO-wijzer. In het informatieblad ‘Regels bij verhuizen’ kun je lezen waar je zelf verantwoordelijk voor bent. Aan de hand daarvan kun je beoordelen of je nog reparaties aan de kamer moet uitvoeren. Op het opleverformulier kun je afvinken of je alles gedaan hebt. Gebreken die niet tot jouw verantwoordelijkheid als vertrekkende huurder behoren, moet je met het opleverformulier melden bij DUWO. Het formulier ontvang je bij de bevestigingsbrief van je huuropzegging. In de bevestigingsbrief staan de data vermeld waarop één en ander in orde en geregeld moet zijn.
Als vertrekkende huurder moet je ook alle sleutels die je in bezit hebt, aan de nieuwe huurders overhandigen. Het gaat om tenminste één sleutel van alle (toegangs)deuren en eventueel een sleutel van bijvoorbeeld de (fietsen)berging en/of het postvakje.
De nieuwe huurder kan uiteraard gebreken melden. Verkeert de kamer niet in goede staat en gaat het om gebreken die jij had moeten verhelpen? Dan krijg je een rekening voor de kosten die DUWO moet maken om deze gebreken te verhelpen. Dat geldt ook voor de kosten van ontbrekende sleutels en eventueel de kosten voor het vervangen van de sloten.
Lukt het je niet de sleutels tijdig aan de nieuwe huurder over te dragen? Draag ze dan over aan een huisgenoot en zorg ervoor dat de nieuwe huurder de sleutel uiterlijk een dag na jouw vertrek in zijn bezit krijgt.
Ben jij de nieuwe huurder?
De oude huurder moet de kamer in goede staat overdragen aan jou als nieuwe huurder. Dit kan ontruimd en in goede staat zijn, maar het kan ook zijn dat jullie met elkaar afspraken maken over zaken die achterblijven in de kamer (bijvoorbeeld een hoogslaper of boekenplanken), of zaken die niet helemaal in goede staat zijn (bijvoorbeeld een donkergeschilderde muur). Als er sprake is van overname van goederen, dan raden we je aan dit vooraf met de oude huurder te regelen en schriftelijk vast te leggen.
Als je de huurovereenkomst komt ondertekenen, krijg je als nieuwe huurder informatie over de wijze waarop de kamer aan jou moet worden overgedragen en de sleutels die je moet krijgen. Je krijgt ook het acceptatieformulier waarmee je bij ons gebreken kunt melden. Dit formulier moet je binnen één week na ondertekening van de huurovereenkomst inleveren. Lever je het formulier niet in, dan gaat DUWO ervan uit dat je de kamer in goede staat hebt aanvaard.
DUWO Studentenhuisvesting